Çevresel Faktörler Kişiyi Hızlı Yaşlandırıyor !

My inspiration for this light-up scarf was recreating that magical feeling you get when you look up at the night sky. We could all use more awe and wonder in our lives! Inside the warm and fuzzy constellation, print fleece is…

Yüze uygulanan estetik işlemlerinin amacı yüzde ideal oran ve simetriyi yakalamaktır. Medikal estetik ve sağlıklı yaşam yönetimi ile yakından ilgilenen Dr. Sevgi Ekiyor, yüz mimarisi hakkında bilgi verdi.

Anti-aging, asimetrik bozukluklar, kilo alıp vermeden sonra oluşan bazı sorunlar gibi nedenler ile hastalar yüzlerinde değiştirmek istedikleri bölgeler hakkında bizleri ziyaret ediyor. Biz de yüzünüzün problemini saptayarak, bir çözüm yolu ortaya koyuyoruz.

Yüzünüze baktığımızda, aslında bir fala bakar gibi hangi tarafa doğru yattığınızı bile söyleyebiliyoruz. Üzerine yattığınız yanağınız daha basık ve daha inik olurken; Marionette dediğimiz bölgelerde belirgin çökmeler ya da üst göz kapağında sarkıklık gibi problemler ile karşılaşıyoruz.

Yüzümüzün yaş alma şekli kadınlarda ve erkeklerde aynı şekilde ilerliyor. Yüzümüzü yukarıdan aşağı iki bölgeye ayırdıktan sonra ayırdığımız bölgeyi de 3 farklı biçimde incelemeye başlıyoruz. Genelde problemler yaşadığımız bölge, 2. bölge oluyor. Bu bölgede göz altı ve elmacıkların çökmesi, nazolabiallerin katlanıp belirginleşmesi, Marionette bölgesinin boşalması ya da gıdının sarkması gibi problemler görülüyor. Bu bölgelere yapacağımız müdahaleler tamamen belirli bir algoritma ve hesaplama gerektirdiğinden ‘Yüz mimarisi’ tabirini kullanıyoruz.

Yüz mimarisinde en çok yaptığımız işlem orta yüzü yükseltmektir. Çünkü yaş alma ya da çevresel faktörler dolayısıyla oluşan asimetriler ya da çökmeler kişinin yüzünde büyük farklara sebep olabiliyor. Bu gibi sorunların giderilmesi için en sık tercih ettiğimiz yöntem ise kemik dolgular. Biz istiyoruz ki; yüzümüz orta yüze enjekte ettiğimiz dolgularla hafif yükselsin, hafif yana ve yukarıya gerilsin ki yüzümüz hem daha slimfit ve gergin durabilsin hem de daha genç bir görünüme kavuşalım. Tek seanslık bir dolgu işlemi ile bu sonuçları elde edebiliyoruz.

Ancak bazı durumlarda dolgu işlemleri yeterli olmayabiliyor. Bu noktada farklı tedavi yöntemleri ile işlemi destekliyoruz. Fransız askılar ve gençlik aşıları, yüzümüzün daha güzel bir görünüme kavuşmasında bize destek oluyor.

Yüzün yatay kısımlarına dokunuşlar yaparken, uzunluğunu da ayarlamamız gerekiyor ki ortaya orantılı bir görüntü çıksın. Her açıdan yüz güzelliğini ele almak için yüzün uzunluğunu ele alırken, yan açıları da ayarlamamız gerekiyor. Bu bölge kadın ve erkeklerde belirgin farklılıklar gösterdiğinden yanlış yapılan bir müdahale kişiye feminen ya da maskülen bir hava katabiliyor.

Elmacık kemiklerinin çıkıklığı ve yüksekliği, burnumuzun yüzümüze göre orantılı durmasını sağlıyor. Bu nedenle yüzümüzdeki her bir bölge birbiriyle bir bütün halinde. Bana dudak dolgusu istediğini söyleyerek gelen bazı hastalarıma ”Hayır yapamam” diyorum. Çünkü hastanın yüz oranları, dudak dolgusu yaptırmaya el vermiyorsa dudağına yapılacak dolgu önde durarak hastanın görünümünü olumsuz etkileyecektir. Bu noktada orantısızlık problemi giderilmeli ve daha sonra kişinin isteğine göre hareket edilmelidir.

Dolayısıyla yüzümüzü bir ev gibi düşünelim. Yüzümüzde bazı kolon görevi gören kemiklerimiz var, yüzümüzü örten duvarlarımız cildimiz var. Yüze yapılan her işlemde tüm bu faktörler göz önünde bulundurulmalı ve altın orana yakın bir sonuç hedeflenmelidir. Bu tür sonuçlar yüzünüze doğal bir güzellik katarken sizi daha dinamik ve kendinize özgün gösterir.

Kaynak : http://www.istikbalgazetesi.com/haber18.asp?sec=5&newscatid=5&yazarid=0&newsid=171019

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başka Yazı Yok

close

Subscribe